Automatické závlahové systémy

Závlahy pro parky, zahrady a veřejné plochy

Krásně zelený a zdravý trávník se neobejde bez důkladné péče a zálivky. Závlahové systémy jsou nedílnou součástí např. fotbalových a golfových hřišť nebo i tenisových kurtů a parků. Proto jsou vhodné i na zahrady k rodinným domům, kde vám pomůžou se zálivkou zahrady a to zcela automaticky.

Naše firma je jako jediná v západních Čechách držitelem certifikace Hunter TOP PREMIUM partner. V praxi to znamená, že dlouhodobě spolupracujeme jen a pouze s firmou Hunter. Během naší spolupráce jsme se osvědčili jako spolehlivá firma, která duch kvality a důvěry předává i koncovým zákazníkům. Veškeré komponenty pro Váš Automatický závlahový systém jsou od společnosti Hunter.

Automatický závlahový systém od společnosti HUNTER.

Výhody automatického závlahového systému:

  • Závlahový systém zadržuje vodu v krajině
  • Úspora času oproti ručnímu zalévání
  • Rovnoměrnost závlahy vede k úspoře vody
  • Minimalizace odparů vody při ranních a večerních cyklech závlahy
  • Zhodnocení pozemku
  • Rychlá návratnost investice
  • Nastavitelnost přes WIFI
  • Automatizovaná údržba veřejné zeleně

Kolik vody je potřeba pro závlahu trávníku u rodinného domu?

  • Srážky v ČR pokryjí zhruba 1/3 až 1/2 potřebného množství vody pro optimální růst trávníku.
  • Během vegetačního období od jara do podzimu potřebuje trávník zhruba 25-40 l/m2 za týden.
Automatická závlaha s tryskami MP Rotátor

Ovládání Automatického závlahového systému

Závlahové systémy jsou dnes ovládané přes moderní technologie jako jsou WIFI či Bluetooth

A to nejen pro maximální pohodlí zákazníka, ale především také proto, že synchronizace a napojení jednotky na meteostanici zaručuje automatizované nastavení Vaší závlahy s ohledem na počasí a to vede k šetření vody.

Na druhou stranu v horkých parných dnech závlahový systém přidá procentuálně dle nastavení zákazníka tolik množství vody, kolik je potřeba. To zaručuje maximální rovnoměrnost a užitečnost Vaší závlahy.

Realizace

Automatický závlahový sýstém je vhodné instalovat již pří samotné výstavbě zahrady a přemýšlet o zdroji vody a vedení veškerého potrubi po zahradě. Tak aby se rozmýšlelo již při počátku o různých průchodkách pod chodníky, parkovacích stáních a jiných překážkách.Není ale žádný problém provést instalaci již do založené zahrady a to nejen trávníku, ale i různých záhonů, skleníků, veřejné zeleně apod.

Používáme ty nejmodernější stroje na realizace závlah a proto není problém ani s odřezem travního drnu a následném položení drnu zpět. To zaručí, že zrhuba 14 dní od dokončení realizace je trávník v předešlé formě

Automatické závlahové systémy sportovních ploch

Fotbalové hřiště

Realizujeme automatické zavlažovací systémy fotbalových hřišť při nejpoužívanějším řešení 16 postřikovačů po obvodu hřiště a 8 na středu.

Není problém ani pro velikostně atypické hřiště s návrhem a řešením závlahové systému přímo na míru, a tak dosažení té nejoptimálnější zálivky.

Pro optimalizování nákladů doporučujeme řešit zdroj vody akumulační nádrží.

Tenisové kurty

Zavlažování tenisových kurtů se nejčastěji řeší závlahou 6 postřikovačů na kurt při antukovém provedení a 8 postřikovačů na kurt při trávníkovém provedení hřiště pro optimalizaci rovnoměrnosti závlahy.

S postřikovačí I-25 HS a I-40 HS lze dosáhnout rovnoměrné zálivky tenisového kurtu během pouhé minuty.

Další Automatické závlahové systémy

Dále provádíme instalace závlah na golfových, baseballových a softbalových hřištích, jízdárnách pro koně a jiné druhy sportovních hřišť.

Závlaha na golfových, baseballových, softbalových hřištích jízdárnách pro koně a jiné druhy sportovních hřišť.

Automatické závlahové systémy mají určité zásady, které by se měli dodržovat pro bezproblémový chod závlahy. Například při čerpání vody z řeky doporučujeme předfiltraci, kvůli nasávání nečistot z řeky a osazení výkonného samonasávacího čerpadla. V akumulační nádrži filtrační koš a výkonné ponorné čerpadlo, pokud možno tak i dopouštění retenční nádrže.

Závlahové systémy v zemědělství a pěstitelství

Zemědělské plochy, skleníky, truhlíku a další…

Závlahový systém zemědělských ploch se dá řešit zavlažovacími vozíky, nebo plně automatizovaným závlahovým systémem pro splněný těch nejvyšších standardů na závlahu.

Naše firma je schopna realizovat zavlažování shora dolů, což je vhodné pro zavlažování rostlin v obchodních nebo zahradnických centrech, kdy jsou požadované vysoké nároky na závlahu a následnou kvalitu rostlin pro předpoklad úspěšného prodeje.

Závlahu je možno provést postřikovači, mikrozávlahou bodovou či kapkovací, úderovými postřikovači, zavlažovacími vozíky, mlžícími tryskami a dalšími typy zavlažování od společnosti Hunter.

Napište nám

Rádi vás navštívíme pro vytvoření cenové nabídky.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.