Zelené stěny Plzeň

Vertikální zahrady, které rozjasní každou místnost

Nabízíme kompletní službu na klíč od návrhu a výběru rostlin přes realizaci až po jednorázovou či pravidelnou údržbu.

Zelené stěny jsou vítanou dekorací v bytech, kancelářích, hotelových vstupních halách, ale i v exteriérech jako jsou balkóny nebo terasy. Živá zelená stěna pochopitelně vyžaduje pravidelnou péči, je třeba vybrat vhodné rostliny a poradit se s odborníky.

Vytváříme pro vás moderní zelené stěny (vertikální zahrady), které zpříjemní váš interiér a nabudí jedinečnou atmosféru. Vertikální stěny jsou tvořeny z živých zelených rostlin poskládaných tak, aby zaplnily celý prostor. Rostliny je možno poskládat do různých obrazců nebo jen tak jak se to líbí právě vám. S živou zelenou stěnou bude interiér vzdušnější, bude v něm čistší vzduch a vy získáte prostor vhodný nejen pro odpočinek a relaxaci, ale i pracovní činnosti.

Výhody zelené stěny:

  • zvlhčují, osvěžují a ochlazují vzduch

  • zachycují prach a čistí ovzduší

  • zajišťují tepelnou a zvukovou izolaci

  • vytváří příjemné prostředí

Samozavlažovací zelené stěny

Hydrobricks

Hydrobricks je jednoduchý, ale naprosto spolehlivý systém, který se skládá ze základní desky a jednotlivých polic. Základní deska se může uzpůsobit do libovolné velikosti zelené stěny, protože desky na sebe lícují a dají se zkracovat. Police tvoří jednotlivá patra zelené stěny.

Je to velmi jednoduchý, ale naprosto dokonalý samozavlažovací policový systém. Pomůžeme vám s návrhem a realizací vertikální zahrady na klíč.

Základní deska je tvořena z nasazovacích polic, které vytváří místo pro květináče. Police jsou tvořeny tak aby závlahový systém vytlačil vodu do horní police, která poté samospádem stéká do nádržky pod vertikální zahradou. Je možné libovolné rozmístění květin a zvolení jejich velikostí. Květiny se usazují v květináčích o rozměru max. 11,5 cm a min. 9 cm a do jedné police se vejde 5 kusů.

Automatická závlaha

Pro automatickou závlahu zelené stěny vám poslouží malé čerpadlo se zásuvkovým časovačem. Pro nejnáročnější zákazníky je možnost využít naší závlahy od firmy Hunter, ta vám umožní spravovat závlahu z chytrého telefonu. Zavlažování probíhá tak, že čerpadlo tlačí vodu skrz rozvodné potrubí do nejvyšší police. Potrubí je ukryto ve stěně, tak aby nebylo vidět. V jednotlivých poličkách se vytváří hladina vody, která dodává rostlinám potřebné živiny.

Po vypnutí čerpadla se hladina vody z polic vypouští samospádem přes odvodňovací kanálek, který je osazen malým filtrem. Rostliny tak nezůstávají po celou dobu ponořeny ve vodě. Pro optimální závlahu je důležité najít správnou frekvenci zavlažování. Čerpadlo je navrženo tak, aby se voda bezpečně a v dostatečném množství dostala do nejvyšší police zelené stěny. O výkonu čerpadla rozhoduje velikost vertikální zahrady. S výběrem čerpadla vám rádi pomůžeme.

Napište nám

Rádi vás navštívíme pro vytvoření cenové nabídky.

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.